5+1 Egyszerű tipp a tökéletes és tartós sminkért



Újra itt vagyok, és az jutott eszembe, hogy megosztok pár olyan sminktippet veletek, ami talán hasznos lehet azoknak, akik nem profik, de szeretnének szépen és tartósan sminkelni a hétköznapokban.
Igyekeztem összeállítani 5+1 olyan tanácsot, amik anno nekem is sokat segítettek.


1.  Használj a bőrödnek megfelelő primert

Mi is az a primer? Ez a sminkünk első lépése a bőrápolást követően. Egy ún. sminkbázis, amit az alapozó alá viszünk fel. Számos rendeltetése van a primereknek. Állaguk lehet krém, por, gél, de spray formában is kaphatóak.
Egyik  alap tulajdonságuk, hogy megnövelik az alapozónk tartósságát, valamint:
                  - segítenek eltüntetni a tág pórusokat
                  - egyenletesebbé teszik a bőrfelszínt
                  - kitöltik a mimikai ráncokat,
                  - hidratálják a száraz bőrt
                  - mattítanak, vagy ragyogást adnak az arcbőrnek
                  - színkorrekcióval fedik el az elszíneződéseket

  A legtöbb primer szilikon alapú, ezért látszik a bőr tökéletesebbnek, egyenletesebbnek, ahogy az anyag beférkőzik a kis ráncokba. Ne felejtsük el, hogy ez a csoda csak addig tart, amíg le nem mossuk a sminkünket. Nem plasztikai sebészet, és használata nem gátolja a ráncok kialakulását. A bőr tapintása is sokkal simább, selymesebb a szilikon rétegtől, így az alapozó könnyen oszlik el rajta. Természetesen vannak olyan bázisok is, amikben rengeteg jótékony hatóanyag, akár ránctalanító is található, de ezeket ne nagyon keressük drogériákban...
A szilikonos primerek érzékeny bőr esetében kiválthatnak allergiás reakciót, bár én ezt még nem tapasztaltam. Ha a választott termék összetevői között azt olvasod, hogy Dimethicone, Trisiloxane, Cyclohexasiloxane..stb, akkor biztosan szilikon alapú. Amennyiben nem szilikonos, akkor leginkább víz bázisú primereket találhatunk a polcokon. Amire még érdemes odafigyelni igény szerint, hogy a termék tartalmaz-e olajat. Sokan használnak kifejezetten olajmentes primert és alapozót is.
Személy szerint én imádom a fényes bőrképet adó primereket. A két kedvencem a Mac-Strobe Cream (10100Ft) és az ehhez nagyon hasonló  NYX- Born to Glow Illuminating Primer(4000Ft)
Természetesen vannak matt finish-el rendelkező társaik is, amiket jobban ajánlok olajos, kifényesedő bőrhöz. A Rosaceás bejegyzésben írtam néhány színkorrekciós primerről. Itt
Amit még mindenkinek csak ajánlani tudok, az az a termék, ami egy sminkes táskájából sem hiányozhat a világon. M·A·C Prep + Prime Fix + (5900Ft) Előkészíti a bőrt a sminkeléshez, de napközben a sminkre permetezve gyönyörűen felfrissíti azt. Régen egyféle volt belőle, de ma már több illatban és finish-ben is lehet kapni. Figyeljünk rá, hogy a primerekből nagyon kevés is elegendő, amit én leginkább az ujjamal vagy ecsettel szeretek felvinni az arcomra.

 2. Alapozó és utána a korrektor

Ez egy örök kérdés....
A válasz egyszerű. Először alapozunk, aztán a még mindig látható bőrhibákat, karikákat a szemek alatt, fedjük el annyi korrektorral, ami szükséges. Egyedül a színes korrektort szoktam alapozás előtt használni, ha szükséges. Arra is érdemes odafigyelni, hogy a bőrszínünknek megfelelő, vagy maximum 1-2 árnyalattal világosabbat korrektort válasszunk és minden esetben fixáljuk púderrel, főleg a szemek alatt, hogy ne legyen 10 perc múlva teljesen összecsomósodva, mert az nagyon nem szép látvány, és nem kellenek hozzá nagy ráncok, hogy rosszul nézzen ki.

3. Krém után por

Bármilyen krémes állagú sminkterméket használsz, azt utána fixáld por állagúval, így biztosan ott marad, ahova tetted.
Pl:  - alapozót, korrektort púderrel.
       - krém kontúrt, por kontúrral.
       -szemöldök ceruzát, szemöldökporral...
Ha nem szereted, hogy nagyon "poros" a sminked hatása, akkor érdemes utolsó lépésként olyan sminkfixálót használni, ami szépen egyenletessé, természetessé, üdévé teszi a végeredményt.
Erre is tökéletes a fent említett Fix +, vagy már korábban írtam a Marionnaud saját sminkfixálójáról, amit én nagyon imádok.
Ha inkább olajos a bőröd, akkor is érdemes fixálót használni, csak meg kell keresned azt, ami nem "dewy" vagy "glowy", hanem inkább gátolja a kifényesedést, és mattítja az arcbőrt.

4. Primer-rétegezés-satírozás

Igen, a szemhéjfestésről van szó. Mint az alapozásnál , a szemhéjnél is fontos, hogy használjunk valami bázist, amibe beletapad a szemhéjfesték és nem gyűlik olyan csúnyán össze a nap folyamán. Szuper primereket lehet kapni, de ha egy kis korrektort teszel a szemhéjadra, az is tökéletesen elvégzi a dolgát. 

  Rétegezés/satírozás..a kevesebb több!

Amikor felvisszük a szemhéjfestéket a szemünkre fontos, hogy egyszerre keveset vegyünk fel az ecsetre és finom mozdulatokkal fessünk, majd alaposan satírozzuk el az éles vonalakat. Ezt ismételjük meg többször az intenzívebb színhatás érdekében. Lényeges még, hogy minél inkább közeledünk a szemöldökcsonthoz annál világosabb színeket használjunk és kifele legyen egyre halványabb, satírosabb. Így finom, szép, átmenetes szemsminket kapunk.

5. Formázd a szemöldököd

A szemöldök nagyon fontos része az arcunknak..blabla..keret ad blabla..
de TÉNYLEG! Sosem hagyom ki ezt a lépést még egy NOMAKEUP napon sem.
Jó, mondjuk nekem alig van szemöldököm, de akinek gyönyörű dús van, azon is lehet igazítani, hogy egész nap a legjobb formájában tündököljön.
Aki valóban Brooke Shields vagy Cara Delevingne szemöldökkel van megáldva, annak ideális megoldás a színezett vagy színtelen Zselé/Gél, ami csak a helyén tartja a rakoncátlan szálakat és még egy kis dúsítást is adhat.
Akinek kicsit hiányos a szemöldök -ez még mindig nem én vagyok- annak tökéletes opció a szemöldök ceruza. Ezzel tökéletesen ki lehet tölteni a hiányos részeket, berajzolni a soha ki nem növő szálakat. Szuper vízálló cerkákat is lehet kapni, így nem kell aggódni, hogy hiányos szemöldökkel jövünk ki nyáron a medencéből..vagy ugye az én esetemben nélküle..
Elérkeztünk az én kategóriámhoz, a halmozottan hátrányos helyzetű szemöldökhöz. Kevés is, formája sincs, ami van, az is felemás. Ebben az esetben is bevethető egy jó minőségű ceruza, ami fog a bőrre is, fixálva szemöldökpúderrel. Ennél viszont szerintem jobb megoldás a pomádé. Ferde ecsettel gyönyörű precíz vonalakat lehet húzni, akárcsak egy szálas tetoválásnál. Nekem ebből az abszolút kedvencemaz Anastasia Beverly HillsDipbrow Pomade 
(23 Euro). Sok árnyalatban kapható, így mindenki talál magának megfelelőt. Van olcsóbb és szintén nagyon jó változat is.
Ilyen pl.: A Makeup Revolution Brow Pomade (3290 Ft) vagy a NYX Tame & Frame Brow Pomade (2400 Ft). 
Mindegyik garantáltan levakarhatatlan.

Igyekeztem a képen illusztrálni a szemöldökformázás lépéseit

1. Megrajzoltam a szemöldököm alsó és felső vonalát.
    Alul egészen behúzom a szemöldök kezdetéig, felül
    viszont kihagytam az első rövidke szakaszt.
2. Kitöltöm a hiányos részeket.
3. Korrektorral kijavítgattam a vonalakat, majd zselével
    fixáltam a szálakat. 
    
+1 Radírozd az ajkad

Sminkesként látom, hogy a vendégeim többségének, nagyon száraz a szája. Ez sokszor a hideg vagy szél miatt, de leggyakrabban a kevés folyadék miatt van.

Kedves Olvasóim!

IGYATOK VIZET!
Ha ez megtörtént, akkor van egy remek kis találmány, amit szerencsére egyre több helyen lehet kapni, ez pedig az ajakradír.
Többféle összetétellel lehet kapni. Van belőle bio/nem bio, illatos, színes, ehető...mindenféle.
Egyszerűen bedörrzsizzük vele az ajkakat, így megszabadulhatunk az elhalt kis bőrdarabkáktól. Következő lépésnek jöhet egy kis ajakápoló, és csak ezután a rúzs vagy barmi más. Ezáltal sokkal esztétikusabb és tartósabb is lesz a sminkünk. 
Nekem nagy kedvenvem a LUSH-Bubblegum Candy confection Lip Scrub-ja. (2690 Ft).
Vegán, nem tesztelik állatokon. Cukrot és Jojoba olajat tartalmaz.
A legmókásabb része az, hogy miután leradíroztad a szádat, utána egyszerűen lenyalhatod a felesleget.

Ezek lettek volna az én rövidke tanácsaim mára.
Ha kérdésetek lenne, vagy kérésetek, hogy miről olvasnátok szívesen a témában, akkor ne fogjátok vissza magatokat :)




Megjegyzések

Népszerű bejegyzések